Modelowanie twarzy

Modelowanie twarzy z zastosowaniem preparatu wypełniającego na bazie hydroksyapatytu wapnia to nieinwazyjna i bezbolesna metoda wypełniania ubytków tkanek miękkich, umożliwiająca korektę profilu twarzy i odwrócenie zmian wywołanych wiekiem. Podstawowym składnikiem preparatu jest dobrze sprawdzony i przebadany klinicznie hydroksyapatyt wapnia (CaHA), który w implantologii i chirurgii stosowany jest już od przeszło 20 lat. Hydroksyapatyt wapnia to substancja naturalnie występująca w zębach i tkance kostnej człowieka, a więc doskonale tolerowana przez organizm.

W medycynie estetycznej wykorzystuje się innowacyjną kombinację hydroksyapatytu wapnia z substancjami nadającymi mu postać biokompatybilnego, całkowicie biodegradowalnego żelu, zapewniającego natychmiastowy efekt wypełnienia i liftingu. Działanie preparatu jest wielofunkcyjne. Żel umożliwia modelowanie owalu twarzy i stanowi nośnik dla mikrogranulek hydroksyapatytu wapnia, zapewniający ich równomierną dystrybucję. Hydroksyapatyt wapnia tworzy „rusztowanie” podtrzymujące wzrost fibroblastów, co wspomaga ponadto wytwarzanie przez organizm kolagenu, który w naturalny sposób zwiększa objętość tkanek w wybranych obszarach twarzy. Nowy kolagen stopniowo – w miarę degradacji hydroksyapatytu wapnia – wypełnia przestrzeń w miejscu wstrzyknięcia preparatu, dzięki czemu efekty zabiegu są bardzo trwałe.

Wskazania do zabiegu modelowania twarzy z użyciem hydroksyapatytu wapnia:
 • korekta kształtu i konturu twarzy,
 • wypełnienie ubytków w obszarach jarzmowych, okolicach podbródka,
 • korekta bruzd nosowo-wargowych,
 • wypełnienie zapadniętych policzków.

Zabiegom z użyciem hydroksyapatytu wapnia nie powinny poddawać się osoby, które:
 • przechodzą aktywną fazę chorób autoimmunologicznych i nowotworowych,
 • są w ciąży lub karmią piersią,
 • mają objawy stanów zapalnych skóry w miejscu planowanego wstrzyknięcia preparatu,
 • mają skórę ze skłonnością do występowania blizn przerostowych i bliznowców,
 • cierpią na choroby układowe tkanki łącznej,
 • mają zaburzenia krzepliwości krwi,
 • są w trakcie terapii antybiotykowej,
 • w miejscu planowanego wstrzyknięcia mają wypełniacze trwałe, takie jak silikon,
 • poddawały się zabiegom z użyciem preparatów zawierających kwas polimlekowy.
Nie wszystkie przeciwwskazania mają charakter bezwzględny, w razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Przed zabiegiem:

Zabieg nie wymaga od pacjenta żadnych szczególnych przygotowań. Dobrze jest unikać kąpieli słonecznych i solarium w dniach poprzedzających zabieg. W ciągu tygodnia poprzedzającego zabieg przed nie należy przyjmować niektórych leków przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych (w tym stosowanej powszechnie jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy aspiryny i jej odpowiedników, np. polopiryny), a w dniu zabiegu nie spożywać alkoholu. Pacjenci będący w trakcie kuracji dermatologicznych powinni poinformować o tym lekarza w trakcie wywiadu lekarskiego.

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny, uzupełnia dokumentację i udziela informacji o wszystkich aspektach planowanej procedury medycznej. Następnie w razie potrzeby wykonuje pomiary antropometryczne i dokumentację fotograficzną, po czym w uzgodnieniu z pacjentem planuje zakres zabiegu.

W trakcie zabiegu:

Po opcjonalnym znieczuleniu miejscowym i dezynfekcji skóry w obrębie pola zabiegowego, lekarz wprowadza preparat do tkanki przy pomocy pomocy strzykawki lub ampułkostrzykawki zaopatrzonej w specjalną, bardzo cienką igłę. Następnie delikatnie masując skórę doprowadza do równomiernego rozprowadzenia preparatu pod jej powierzchnią. Zabiegowi towarzyszy niewielki tylko dyskomfort.

Czas trwania zabiegu:

Zależy głównie od wielkości pola zabiegowego i odtwarzanej objętości, zwykle 30-50 minut.

Po zabiegu:

Po zabiegu można prowadzić normalny tryb życia. W miejscu nakłuć może wystąpić zaczerwienienie i niewielki obrzęk skóry, które ustępują zwykle po upływie 1-2 dni.

Medyczne efekty zabiegu:
 • stymulacja wytwarzania przez organizm naturalnego kolagenu,
 • struktury powstałe z mikrogranulek hydroksyapatytu wapnia ułatwiają akumulację kolagenu.
Estetyczne efekty zabiegu:

Efekt wypełnienia i poprawy rysów twarzy widoczny jest natychmiast. Rezultaty stymulacji odnowy kolagenu w postaci zdrowszego i atrakcyjniejszego wyglądu skóry zaobserwować można po około kilku miesiącach. Efekty zabiegu utrzymują się od 18 do 24 miesięcy.

Rekomendowana liczba zabiegów:

Dla każdego wypełnianego obszaru twarzy jeden zabieg to wszystko, co niezbędne. Po upływie dwóch lat lub po osłabieniu efektów działania preparatu zabieg można powtórzyć.

Ceny zabiegu:

Ceny zabiegów zależą od ilości wykorzystanego preparatu:

 • jedna ampułka: 1500 zł
 • dwie ampułki: 2800 zł
Zakupy na raty

Zabiegi medycyny kosmetycznej bywają drogie, co wynika z bardzo wysokich kosztów stosowanych w nich preparatów. Z tego powodu niewiele osób może sobie pozwolić na tak wysoki jednorazowy wydatek.

Centrum Solutaris podpisało jednak z Santander Consumer Bank umowę, dzięki której zabiegi medycyny kosmetycznej w naszym Centrum można opłacić w systemie ratalnym. Pozwala to rozłożyć koszt zabiegu nawet na kilka lat, przy stosunkowo niewielkich kwotach miesięcznych spłat.

W związku z udostępnieniem naszym pacjentom rozliczeń ratalnych Centrum Solutaris nie otrzymuje żadnych prowizji bankowych i nie czerpie żadnych korzyści z tytułu umów zawieranych przez pacjentów.

Szczegółowe informacje na temat ratalnej sprzedaży usług świadczonych w naszym Centrum można uzyskać w recepcji.