Lipoliza iniekcyjna - redukcja tkanki tłuszczowej przy użyciu preparatu Dermastabilon

Do niedawna jedynym sposobem redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej był zabieg chirurgiczny – rozwiązanie kosztowne, uciążliwe i obarczone ryzykiem towarzyszącym każdej interwencji chirurgicznej. Obecnie alternatywę dla tego rozwiązania stanowi lipoliza iniekcyjna – metoda praktycznie bezbolesna, nieinwazyjna i skuteczna. Mechanizm działania tej metody polega na iniekcji w tkankę tłuszczową preparatu o działaniu lipolitycznym, w efekcie którego trójglicerydy (tkanka tłuszczowa) zostają rozbite na kwasy tłuszczowe i glicerol, a te ostatnie trafiają do krwiobiegu i zostają zmetabolizowane w różnych tkankach organizmu. Najkrócej można ten proces opisać stwierdzeniem, że lipoliza umożliwia organizmowi „spalanie” złogów tkanki tłuszczowej.

Wskazania do zabiegu:
 • zbyt szerokie uda, biodra, kolana,
 • zbyt obfite pośladki, kończyny górne,
 • fałdy tłuszczu na brzuchu lub na plecach,
 • ginekomastia męska,
 • tzw. byczy kark,
 • podwójny podbródek,
 • inne zlokalizowane złogi tłuszczu.

Zabiegom lipolizy iniekcyjnej nie powinny poddawać się osoby, które:
 • chorują na cukrzycę z zaburzeniami naczyniowymi, ciężką niewydolność nerek lub wątroby,
 • cierpią na padaczkę, choroby nowotworowe lub autoimmunologiczne,
 • mają zaburzenia naczyniowe lub krzepliwości krwi,
 • są w ciąży lub karmią piersią,
 • mają objawy stanów zapalnych skóry,
 • są uczulone na składniki aplikowanego preparatu (m. in. na kwas benzoesowy, soję, jaja, skorupiaki oraz witaminy E i B),
 • mają bardzo dużą nadwagę.
Nie wszystkie przeciwwskazania mają charakter bezwzględny, w razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Przed zabiegiem:

Zabieg nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. W ciągu tygodnia poprzedzającego zabieg przed należy tylko nie przyjmować niektórych leków przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych. A w dniu zabiegu nie spożywać alkoholu.

W trakcie zabiegu:

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz oznacza na skórze pacjenta miejsca, w których wykonane zostaną iniekcje. Na życzenie pacjenta może też zastosować miejscowe znieczulenie. Po dezynfekcji skóry w miejscu planowanych iniekcji, lekarz wykonuje serię praktycznie bezbolesnych nakłuć bardzo cienką igłą, wprowadzając pod skórę ściśle określone dawki preparatu. Nawet bez znieczulenia, czynności te powodują nieznaczny najwyżej dyskomfort pacjenta, a ponieważ cała procedura trwa tylko około pół godziny, większość osób doskonale znosi całe serie takich zabiegów.

Czas trwania zabiegu:

Wykonanie iniekcji zabiera zwykle od 20 do 40 minut. Wizyta w gabinecie powinna trwać nie dłużej niż godzinę.

Po zabiegu:

Obrzęk, zaczerwienienie, czasem też niewielkie siniaki i krwiaki, którym może towarzyszyć uczucie pieczenia, łagodnego bólu lub swędzenia oraz większa niż zwykle wrażliwość skóry na dotyk i podrażnienia, to naturalne zjawiska, które ustępują samoistnie w ciągu pierwszych trzech dni po iniekcji. Objawy te są skutkiem wydzielania przez komórki histaminy i jest to jedna z naturalnych konsekwencji działania substancji aktywnej preparatu. Złagodzić je można przyjmując leki antyhistaminowe i środki przeciwbólowe. Można też użyć chłodnych okładów. Zalecane jest wypijanie w tym okresie znacznych ilości – nawet do dwóch litrów wody dziennie. Ułatwi to metabolizowanie przez organizm tłuszczu, rozłożonego przez preparat na lepiej przyswajalne substancje.

Po zabiegu nie trzeba znacząco zmieniać trybu życia – jeszcze tego samego dnia można powrócić do normalnej aktywności. Warto jedynie stosować się do kilku prostych zasad, dzięki którym wesprzemy wysiłki organizmu:

 • luźne ubrania przez pierwszy tydzień po zabiegu,
 • dużo wody: 1,5-2,0 l na dobę,
 • rezygnacja z sauny, solarium, basenu,
 • w diecie ograniczenie spożycia węglowodanów: ziemniaków, pieczywa, słodyczy i alkoholu, oraz potraw smażonych,
 • unikanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które hamują reakcję spalania tłuszczu, wywołaną przez substancję aktywną preparatu,
 • stosowanie się do ewentualnych dodatkowych zaleceń lekarza.
Medyczne efekty zabiegu:

Preparat powoduje rozłożenie nie ulegającego metabolizmowi tłuszczu (trójglicerydów) na substancje lepiej przyswajane przez organizm.

Estetyczne efekty zabiegu:

Dobrze przeprowadzony zabieg i konsekwentne stosowanie się pacjenta do zaleceń lekarza skutkują znaczącą redukcją objętości tkanki tłuszczowej w obszarach objętych leczeniem, co wpływa na poprawę sylwetki i podnosi komfort życia.

Rekomendowana liczba zabiegów:

W zależności od wielkości złogów tłuszczu i rozległości poddanych leczeniu obszarów ciała, pełny cykl terapeutyczny może wymagać od dwóch do pięciu zabiegów. Typowy harmonogram zabiegów, obejmuje:

 • w pierwszej fazie leczenia: 4-6 (a maksymalnie 10) zabiegów w odstępach dwutygodniowych przez 4-6 tygodni (faza intensywna),
 • w drugiej fazie leczenia: 1 zabieg w miesiącu przez 3 miesiące (faza pielęgnacyjna),
 • w trzeciej fazie leczenia: 1 zabieg co sześć miesięcy (faza podtrzymująca).
Ceny zabiegu:

Ceny zabiegów lipolizy iniekcyjnej zależą od ilości wykorzystanego preparatu: koszt pierwszej ampułki to 200 zł i 180 zł za kolejne, a przeciętne zużycie w trakcie jednego zabiegu nie przekracza zwykle 3 ampułek. Koszt typowego zabiegu wynosi więc około 560 zł.

Zakupy na raty

Zabiegi medycyny kosmetycznej bywają drogie, co wynika z bardzo wysokich kosztów stosowanych w nich preparatów. Z tego powodu niewiele osób może sobie pozwolić na tak wysoki jednorazowy wydatek.

Centrum Solutaris podpisało jednak z Santander Consumer Bank umowę, dzięki której zabiegi medycyny kosmetycznej w naszym Centrum można opłacić w systemie ratalnym. Pozwala to rozłożyć koszt zabiegu nawet na kilka lat, przy stosunkowo niewielkich kwotach miesięcznych spłat.

W związku z udostępnieniem naszym pacjentom rozliczeń ratalnych Centrum Solutaris nie otrzymuje żadnych prowizji bankowych i nie czerpie żadnych korzyści z tytułu umów zawieranych przez pacjentów.

Szczegółowe informacje na temat ratalnej sprzedaży usług świadczonych w naszym Centrum można uzyskać w recepcji.