Lek. med. Wojciech Ilków

Asystent w Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii w WWS nr 4 w Bytomiu.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Staż podyplomowy odbył w latach 2010-2011 w Oddziale Neurochirurgii w Bytomiu. Kształcenie neurochirurgiczne w ramach rezydentury kontynuował w latach 2011-2017 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu, gdzie rozwinął swoje zainteresowania zawodowe, szczególnie poświęcone małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa.

Specjalizuje się w leczeniu urazów i schorzeń kręgosłupa (dyskopatia, stenoza kanału kręgowego, kręgozmyk) oraz patologii ośrodkowego układu nerwowego (m.in. diagnostyka i leczenie operacyjne wodogłowia normotensyjnego, neuroonkologia). Szczególny zakres działań medycznych to małoinwazyjne zabiegi kręgosłupa, zwłaszcza odcinka szyjnego, blokady epiduralne oraz blokady stawów krzyżowo-biodrowych. Na co dzień współpracuje również z Centrum Leczenia Kręgosłupa Sanvimed w Zabrzu.

Członek Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych kursów neurochirurgicznych, m.in. w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Włoszech, Danii, Austrii, Szwajcarii i USA. Autor licznych publikacji naukowych. W 2019 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych.

Kędzierzyn-Koźle

+48 77 333 00 20

Krapkowice

+48 77 403 41 32