Lek. med. Wojciech Uchto

Doktor Wojciech Uchto jest lekarzem specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej i naczyniowej, posiadającym przeszło 20-letnią praktykę zawodową (zabiegi diagnostyczne i operacyjne z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej), doświadczenie w diagnostyce ultrasonograficznej i w wykonywaniu zabiegów leczniczych przy użyciu aparatury USG.

Studia medyczne ukończył w roku 1995 na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a specjalizacje z chirurgii ogólnej I i II stopnia uzyskał w latach 2000 i 2006. W roku 2012 uzyskał specjalizację w dziedzinie chirurgii naczyniowej.
Doktor Uchto należy do wielu organizacji i stowarzyszeń naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, European Society for Vascular Surgery, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Europejskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (EFMSU), w ramach których uczestniczy w organizowanych przez te instytucje zjazdach, spotkaniach naukowych i warsztatach. Jest też autorem i współautorem polskich i zagranicznych publikacji naukowych.
“Doktor Uchto wykonuje zabiegi operacyjne klasyczne i wewnątrznaczyniowe (angioplastyka balonowa, implantacja stentów) z zakresu chirurgii tętnic:

– planowe i nagłe operacje tętniaków aorty brzusznej,
– operacje tętnic kończyn dolnych,
– zabiegi operacyjne tętnic szyjnych,
– operacje tętnic kończyn górnych,
– operacje tętnic trzewnych: nerkowych, tętnicy krezkowej oraz pnia trzewnego.”
“Wykonuje też zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii żył (żylaki, pajączki, teleangiektazje, przetoki tętniczo- żylne, owrzodzenia żylne, malformacje naczyniowe) przy pomocy technik wewnątrznaczyniowych i klasycznych:

– skleroterapia, echoskleroterapia,
– laseroterapia – EVLT, RF,
– flebektomia,
– kompresjoterapia,

a także liczne zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii jamy brzusznej wykonane technikami laparoskopowymi i klasycznymi oraz diagnostykę USG narządów jamy brzusznej, sutka, jąder, tarczycy, tętnic, żył i tkanek miękkich.”
Doktor Uchto jest zastępcą ordynatora Oddziału Chirurgii Naczyniowej Małopolskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Chrzanowie.

Kędzierzyn-Koźle

+48 77 333 00 20

Krapkowice

+48 77 403 41 32