Lek. med. Wojciech Ilków

Doktor Ilków jest specjalistą w dziedzinie neurochirurgii, ze szczególnym zainteresowaniem małoinwazyjną chirurgią kręgosłupa. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Staż podyplomowy odbył w latach 2010-2011 w Oddziale Neurochirurgii w Bytomiu. Kształcenie neurochirurgiczne w ramach rezydentury kontynuował w latach 2011-2017 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu, gdzie rozwinął swoje zainteresowania zawodowe, szczególnie poświęcone małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa. Od lipca 2018 roku przyjmuje pacjentów także w krapkowickiej poradni Centrum Solutaris.

Doktor Ilków specjalizuje się w leczeniu urazów i schorzeń kręgosłupa (dyskopatia, stenoza kanału kręgowego, kręgozmyk) oraz patologii ośrodkowego układu nerwowego (m.in. diagnostyka i leczenie operacyjne wodogłowia normotensyjnego, neuroonkologia). Szczególny zakres jego działań medycznych to małoinwazyjne zabiegi kręgosłupa, zwłaszcza odcinka szyjnego.

Doktor Ilków jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa. Był uczestnikiem wielu krajowych i zagranicznych kursów neurochirurgicznych, m.in. w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, we Włoszech, w Danii, Austrii, Szwajcarii i w USA. Jest też autorem licznych publikacji naukowych, a obecnie jest w trakcie realizacji przewodu na stopień doktora nauk medycznych.

advanced-floating-content-close-btn

Kędzierzyn-Koźle

+48 77 333 00 20

Krapkowice

+48 77 403 41 32