Blog

Centrum Medyczne Solutaris – drugi miesiąc w Krapkowicach

Już od dwóch miesięcy w Krapkowicach działa nowa placówka dobrze znanego mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Solutaris. W końcu kwietnia, kiedy nasza nowa placówka zaczęła przyjmować pierwszych pacjentów, w Krapkowickim Centrum Solutaris działało pięć poradni specjalistycznych. Obecnie jest ich już piętnaście, a w planach mamy uruchomienie kolejnych.

Przychodnia zlokalizowana jest w dobrze dostępnym punkcie miasta, w sąsiedztwie dużego centrum handlowego. Mieści się w nowym, niewielkim kompleksie handlowo-usługowym, którego wydzielony sektor już w trakcie budowy został dostosowany do wymagań obowiązujących placówki medyczne. Styl wnętrz ma ciepły, nieformalny charakter i pomaga stworzyć w poradni miłą, rodzinną atmosferę. Droga z ulicy do recepcji przychodni przebiega na tym samym poziomie, co zapewnia wygodny dostęp także osobom niepełnosprawnym i osłabionym.

Decyzja o utworzeniu nowej placówki Centrum Solutaris właśnie w Krapkowicach, to wynik analiz „szlaków”, jakimi w ostatnich latach pacjenci docierali do naszych poradni w Kędzierzynie-Koźlu. Wykazały one, że liczni pacjenci przyjeżdżają do Kędzierzyna z Gogolina, Krapkowic, Głogówka, Strzelec Opolskich i innych miast i wsi tego regionu Opolszczyzny. Te obserwacje doprowadziły nas do naturalnego wniosku: lepiej żeby lekarz odwiedził któreś z tych miast i przyjął kilkunastu pacjentów w pobliżu ich domów, niż żeby kilkanaście osób odbyło w tym celu kilkanaście indywidualnych podróży do Kędzierzyna-Koźla. Takie rozwiązanie zapowiadało więc znaczące ograniczenie wysiłku i kosztów, ponoszonych przez naszych pacjentów, by skorzystać z konsultacji lekarskich w Centrum Solutaris. Potem pozostał już tylko wybór lokalizacji planowanej placówki i – jak już wiemy – wybraliśmy Krapkowice, które leżą w centralnej części regionu, o którym mowa.

Centrum Solutaris w Krapkowicach to nowe gabinety i dodatkowe godziny przyjęć. Dzięki niemu naszym pacjentom łatwiej będzie znaleźć dogodny termin wizyty w każdej z placówek. Rezerwacje tych terminów możliwe są obecnie poprzez strony rejestracji pacjentów w naszym nowym serwisie internetowym. Tak jak zawsze, zarezerwować termin wizyty można również osobiście, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Jeśli chodzi o nasz nowy serwis internetowy, został on uzupełniony wielu przydatnymi pacjentom informacjami, takimi jak szczegółowe opisy badań  diagnostycznych, konsultacji lekarskich i usług świadczonych przez poszczególne poradnie specjalistyczne. Tę informacyjną warstwę naszego serwisu zamierzamy też systematycznie rozbudowywać tak, aby był on wyczerpującym i rzetelnym źródłem wiedzy na tematy związane z przedmiotem naszej działalności.

Wiele zmian na lepsze w organizacji naszych poradni zawdzięczamy uwagom i opiniom naszych pacjentów, które przekazują nam oni pocztą elektroniczną, w anonimowych ankietach, dostępnych przed gabinetami lekarskimi, a czasem osobiście. Mam nadzieję, że to się nie zmieni i mieszkańcy Krapkowic też podzielą się z nami opinią na temat jakości pracy naszej nowej placówki. Wszelkie Państwa komentarze – i te pozytywne, i te krytyczne – są mile widziane, bo wszystkie pomagają nam zmieniać się na lepsze.

Maja Prokopczuk

Dyrektor

30 czerwca 2018 Wiadomości
About kubala.it

advanced-floating-content-close-btn

Kędzierzyn-Koźle

+48 77 333 00 20

Krapkowice

+48 77 403 41 32