Blog

Terapia chorób stawów metodą Orthokine®

Od marca w Poradni Ortopedycznej Centrum Solutaris można skorzystać z terapii chorób stawów, ścięgien i mięśni, metodą Orthokine®. Jest to terapia autologiczna, czyli wykorzystująca wyłącznie tkanki własne pacjenta – w tym przypadku pobieraną z ramienia krew żylną.

Przyczyną wielu przewlekłych chorób zwyrodnieniowych stawów są utrzymujące się stany zapalne stawów i chrząstki, za które odpowiedzialne są głównie białka przekaźnikowe o nazwie interleukina-1, oznaczane symbolem IL-1. Naturalnymi antagonistami tych białek są inne białka – interleukiny-1Ra, o symbolu IL-1Ra – które wiążąc białka IL-1 zapobiegają ich zapalnemu oddziaływaniu. Terapia Orthokine® wykorzystuje tę zdolność organizmu do samoregulacji i wspiera ją poprzez miejscowe stosowanie osocza krwi pacjenta o podwyższonej koncentracji przeciwzapalnych białek IL-1Ra. W terapii Orthokine® nie są wykorzystywane jakiekolwiek syntetyczne lub obce substancje – w składzie stosowanego w niej preparatu są tylko naturalne substancje biologiczne, pochodzące z krwi pacjenta.

Terapia Orthokine® stosowana jest w medycynie od roku 1998. Opracowana i opatentowana została przez zespół prof. Petera Wehlinga, niemieckiego ortopedę, od 25 lat zajmującego się regeneracyjnymi terapiami bólu. Więcej informacji na temat prof. Wehlinga i prowadzonych przez niego badań w tej dziedzinie znaleźć można na stronach internetowych utworzonej przez niego firmy Dr. Wehling & Partner . Terapii Orthokine® poświęcony jest serwis internetowy, w którym nie tylko omówiono jej działanie – są tam też informacje o pracach naukowych, dotyczących m. in. tej terapii, a także lista znanych osób, którym pomogła (są wśród nich głównie sportowcy, ale też aktorzy, a nawet papież Jan Paweł II).

 

Szczegółowe informacje o zabiegach Orthokine® znaleźć można w dziale “Zabiegi”  (sekcja “Usługi”) naszego serwisu – zapraszamy do lektury.

15 czerwca 2021 Nowości w ofercie, Porady i leczenie, Wiadomości
About kubala.it

advanced-floating-content-close-btn

Kędzierzyn-Koźle

+48 77 333 00 20

Krapkowice

+48 77 403 41 32