Blog

Trzy lata krapkowickiego Centrum Solutaris

Wkrótce miną trzy lata od otwarcia Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego „Solutaris” w Krapkowicach. Tuż po jego uruchomieniu w maju 2018 roku, Centrum Solutaris w Krapkowicach było niewielką placówką z nielicznymi tylko lekarzami, ale z perspektywami szybkiego rozwoju. Od tego czasu wiele się zmieniło i nasza przychodnia w Krapkowicach pomaga obecnie już tysiącom pacjentów i pacjentek z terenu całej Opolszczyzny. Był to owocny czas, który postanowiliśmy krótko podsumować.

Niedługo po otwarciu oddziału w Krapkowicach, Solutaris nawiązał współpracę z prywatnymi placówkami medycznymi oraz czołowymi przedsiębiorstwami ubezpieczeniowymi. Dzięki tej współpracy, także pacjenci posiadający prywatne ubezpieczenia medyczne w tych miejscach, mogą skorzystać z naszych usług w dogodnych dla siebie terminach. W czerwcu 2018 roku, uruchomiliśmy punkt pobrań w ramach współpracy z laboratorium LOMA w Opolu, co pozwala na wykonanie badań bez konieczności udawania się do stolicy Opolszczyzny.

Wraz z końcem 2019 roku i dołączeniem do grona naszych branżowych partnerów Krapkowickiego Centrum Zdrowia, poszerzył się zakres obrazowych badań diagnostycznych. Nowe usługi objęły między innymi rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, endoskopię i RTG, a badania są dostępne w umiarkowanych cenach. Wychodząc naprzeciw potrzebom Krapkowiczan, w listopadzie 2020 roku w naszym centrum powstała również poradnia fizjoterapeutyczna, która oferuje terapie manualne, masaże oraz fizykoterapię. W razie potrzeby, rehabilitanci lub rehabilitantki są obecni podczas konsultacji ortopedycznych, co zapewnia kompleksowe podejście do leczenia. Pacjenci otrzymują wspólnie tworzone zalecenia, a współpracy sprzyja nawet bliskość ich gabinetów –z jednego można przejść bezpośrednio do drugiego.

W 2020 roku pandemia Covid-19 wymusiła zmiany w naszym funkcjonowaniu, ale po ponownym otwarciu gabinetów, zakres naszych usług poszerzył się także o wykonywanie testów na obecność przeciwciał SARS-CoV-2.

Choć strona internetowa Solutaris istnieje od samego początku, to w 2018 roku została dostosowana do obsługi oddziału w Krapkowicach. Nieustannie trwają też prace mające na celu poszerzenie jej treści i jeszcze bardziej komfortowe użytkowanie. Obecnie w zakładce „Wiadomości” na bieżąco informujemy o zmianach, szczególnie dynamicznych w czasach pandemii. Nasz portal ma być docelowo nie tylko miejscem kontaktu z placówką i źródłem informacji o poradniach, ale także źródłem wiedzy na temat powszechnych schorzeń, które leczymy na co dzień. Już teraz można tam dowiedzieć się kiedy i jak często udać się do lekarza specjalisty, a także jak przygotować się na wizytę.

Jak będzie wyglądał Solutaris za następne trzy lata? Plany są nie mniej ambitne niż do tej pory, więc z optymizmem patrzymy w przyszłość. Z pewnością mamy w perspektywie dalszy rozwój, głównie poprzez planowane przez nas uruchomienie kolejnych poradni specjalistycznych i dalsze inwestycje w wyposażenie obiektu. Natomiast już teraz dziękujemy naszym pacjentom za zaufanie, a lekarzom za profesjonalną współpracę oraz fachową opiekę.

11 maja 2021 Nowości w ofercie, Wiadomości
About kubala.it

advanced-floating-content-close-btn

Kędzierzyn-Koźle

+48 77 333 00 20

Krapkowice

+48 77 403 41 32